AITÄH 2018, TERE TULEMAST 2019

ENESEARENG: PAANIKA

Mõned nädalad tagasi tegin enda Instagrammis postituse teemal ‘Self-development’. Seda sõna kuulete tänapäeval iga nurga tagant ning kohati kõlab kui järjekordne ‘blabla’ teema. Pean aga tõdema, et see valdkond on voolinud mind läbi aastate ainult positiivses suunas. Selles postituses küsisin, kas kellelgi on huvi tolle teema kohta ning võimalusel räägiksin rohkem. Isegi kui sain kõigest kaks ‘JA’, siis leian sellegipoolest, et soovin seda teemat siin arutleda.

Andke mulle märku, kui soovite veel rohkem taolisi postitusi.

KÕIK EI OLE SINU VÕIMSUSES

Mõned aastad tagasi reisisin ühe enda lähedase sõbrannaga ning olin teada tuntud ‘paanitseja’. Jään kohtamisele hiljaks – paanika. Kui rahakott silmapildist kadunud – paanika. Kui jään lennukist maha – paanika. Teate küll kõiki neid olukordi, kus kõik läheb lihtsalt valesti ning närvikõdi käib läbi üle keha, vaadates ärritunult paremale ja vasakule.

Ühel hetkel hakkas mind häirima, et mind teati kui sellise inimesena ja ilmselt sellel momendil sain aru, et see kuidas ma reageerin igale situatsioonile on siiski minu enda teha. Ausalt, siin maailmas pole midagi ilusamat ja motiveerimat kui tõestad iseendale, kui võimekas sa oled enda elu/ennast muutmaks just selliseks nagu sa seda soovid.

RAHULIKUM INIMENE KUI ENNEM

Kuidas ma muutsin enda reaktsiooni igale situatsioonile.. täpsemini, ärritavale situatsioonile?

Iga kord, kui midagi juhtus, küsisin endalt kaks küsimust:

    • “Kas ma saan midagi teha, et muuta seda olukorda?”
      – kui vastus on EI, siis see, kuidas sa edaspidi käitud, ei muuda seda, mis on nüüdseks juba juhtunud.
    • “Kas minu rahmine/närvipinge aitab sellele olukorrale kaasa?”
      – kui vastus on EI, siis võta samm tagasi ja rahune kõigepeal maha.

Toon näite enda elust.

Olen kohvikus ja ei leia enda kodu võtmeid, ometi tulin just kodust ja lukustasin ukse. Tean, et see olukord ei ole tore, kuid sa oled siiski inimene ning meil kõigil juhtub midagi sellist. Tavaliselt tekkiks mul paanika ning rahmeldamine, kuid olgem ausad, see ei aita kuidagi tollele olukorrale kaasa.

Kas saad sa helistada enda võtmetele või navigeerida asukohta, kus need ära kaotasid? Ei.
Kas sinu rahmeldamine aitaks ja kiirendaks võtmete leidmise protsessile kaasa? Ei.

See olukord ei ole sinu võimsuses!

Hinga ühe korra sügavalt sisse ning vaata enda asjad läbi. Kui pole sinu ümbruses, mõtle enda teekond läbi ja alati saad loota, et need on kuskil ootamas sind. Kui ei, siis tead, elu liigub edasi.. usu, on hullemaid olukordi.

TÖÖTA ENDA MÕTTEMAAILMA KALLAL

Enda mõttemaailma ümber muutmine võtab aega ning arusaama, mis on õige reaktsioon ja mis mitte. Päeva lõpuks – see kõik on su mõttemaailmas kinni. Jõua punkti, kus su tujud ning emotsioonid ei ole kontrollitud ja muutlikud sind ümbritsevate sündmuste põhjal. 

Enese-kontroll on tugevus.
Rahu on meisterlikkus.

Ja lõpetuseks, kui sul on oma ‘nippe’ siis jagada, siis pane need kommetaari kirja ning võimalusel jagan neid ka enda lugejatega järgmises postituses/Instagrammis. 🙂

No comments

There's no comments to this post. If you find the post interesting, let me know.

Write a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Næste indlæg

AITÄH 2018, TERE TULEMAST 2019