BECOME AN ENGINEER AND WILL TALK ABOUT THE FUTURE

TRAVEL THROUGH MEXICO PLAN | CANCUN-TULUM-MERIDA TRIP

Olen eelnevalt maininud, et kui soovid lennata Mehhikosse, siis minu suurimaks soovituseks on sõita Cancuni ning reisida ringi seal ümbruses. Eelkõige sellepärast, et see piirkond on nii turistikas ning kindlasti turvalisem, kui nüüd ülejäänud Mehhiko, ning samuti ka sellepärast, et ilm on seal suurepärane.. loodusest rääkimata! Panengi siia kirja mõned punktid, mida tuleks külastada seal olles – umbes 2-nädalane reis. Pealegi, see list on pandud kokku, et alustate Cancuni ümbrusest, liikudes Tulumini ning lõpetades Meridas, kust saate istuda bussile, mis viib teid otse tagasi Cancuni, et püüda lennuk koju.

Panen juurde ka algse reisi plaani, millest 30% toimus, kuid ülejäänud reisiplaan muutus mitmetel põhjustel. Hetkel räägin paremalpool olevast osast – Cancun kuni Merida.


As I mentioned previously, if you travel to Mexico, then my recommendation is to travel to Cancun and trip around that area. First of all, it’s quiet safe over there, and secondly, the weather is amazing… plus the nature! Here’s some points, which I recommend to visit during the trip – approximately for 2-weeks. In fact, that list has been made in a way that you start your trip from Cancun, go to Tulum and end in Merida.. and you can take a direct bus from Merida back to Cancun to catch the flight.

I will add here also our original plan, however, we made 30% of it as several things changed on the way, however, another journey was added. Currently I will talk of that journey from Cancun till Merida on the right.

mexico-journey

ISLA MUJERES

Isla Mujeresesse saab kohe Cancunist paadiga.Kõigepealt tuleb sõita paadiga tollele saarele, kus on kõik hinnas, snorgeldamine ning igasugused tegevused paadis – 60€. Peale seda saarele jõudmist sõita Golfiga ringi (samuti oli hinnas) ning näha seda imeilusat saarekest. See oli üks vingemaid päevi reisi jooksul.

You can go there from Cancun by paying around 60€ for the boat and have everything included on that trip. It was such a cool and beautiful day! First we took a boat to that island, which was super fun, and after it took a golf car on the island and drove around (was also included the price). Hah, it was super cool and beautiful over there!
dsc_0181

dsc_0316

CENOTE CRISTALINO

Sattusime sinna juhuslikult ja see oli kindlasti TOP 1 ilusamaid kohti, kus ma enda elus olen olnud. Ei olnud meeletult palju turiste, rahulik, ilus.. Kaljult hüppamine.. Sisalik kõndis mööda teed. See oli imeilus! Kui vähegi võimalik, rentige auto ja sõitke sinna (auto päeva hind umbes 20 eurot).

We happened there accidentally, however, it was TOP 1 place and most beautiful one where I have ever been. There wasn’t that many people and it was so nice over there.. Jumping off the cliff, lizard walking on the road.. It was amazing! If possible, rent a car and travel there (car rental can be around 20 euros).

DCIM100GOPROGOPR4656.

ARQUEOLOGICAS DE TULUM

Eelnev punkt on jääb just teel Tulumisse, ehk saab planeerida seda reisi. Need kaljud seal, loodus ja türkiissinine ookean.. Kahjuks mulle jäi seda kohta väheseks, kuna jõudsime üpris hilja sinna – nad sulevad kell 18:00 (tol ajal vähemalt), ehk planeerida kõike õigeaegselt ja varakult. Valmistada end ette väikseks matkaks selles piirkonnaks.

Previous point is just on the way to Tulum, which can be planned quiet well. These cliffs, nature and ocean.. Sadly we couldn’t spend that much time over there, as we made there quiet late – they close at 18:00 (at least when we were there), so plan wisely and early. Be prepared for a little journey.

mayan-beach-1

BEACH-CLUB AT TULUM

Kui sa oled juba Tulumis, siis ideaalne viis õhtu lõpetamiseks on kuskil rannaklubis. Rannaklubid on meeletult ilusaks tehtud võrkkiikedega, patjadega rannas ning seda päikseloojangut – ma maksaks peale, et uuesti näha, haha. Õhtul pannakse põlema ka laternad ning tõrvikud… *neelatus*

Pange googlesse Nomade Tulum – see on asukohaks

When you are already in Tulum, perfect way to finish the day would be at beautiful beach-club. Check pictures, how beautiful there is and hey, that sunset – I would pay for it to get that day back. At the end of the day they turn on torches and lamps.

Google Nomade Tulum – that’s the location.

dsc_0486

CHICHEN ITZA

Kui juba Mehhikos oled, siis tuleb üks seitsmest maailmaimest ära näha. See pole nüüd WAU koht, aga saab nimetada kui must-see kohaks.

When you are already in Mexico, you must visit one of the seven wonders as well. It’s not like a WAU place, however, must see one.

dsc_0006

PISTE CENOTE

See oli järjekordne Cenote, mida pidin nägema reisi jooksul – Pinterestis pilte täis sellest kohast. See oli tõesti märkimisväärselt imeline koht, kuid üpris rahvarohke, millega tuleb arvestada, ning samuti eelnevalt mainitud Cenote on mitu korda vingem.

It’s another Cenote, what I had to see during the trip – Pinterest is full of it’s pictures. It was seriously awesome place, but I must admit that it’s full of tourists and another Cenote mentioned above is a lot more wonderful!

DCIM100GOPROGOPR5005.

MERIDA

Merida on kui tüüpiline Mehhiko linn, kui ma võrdlen nüüd kõiki linnu. Peale kõige, see on meeletult ilus, tundus turvaline ja kui sa soovid saada õige Mehhiko tunde, siis soovitan!

Merida is like typical Mexico – when I compare now all the cities I went by. After everything, it’s really beautiful, felt safe and nice and if you want to get real Mexican feeling out of the trip, it is highly recommended city!

dsc_0259

Kui sul küsimusi, siis vastan heameelega – mul isegi Mehhilastest allikad.

If you have questions, then just let me know.

No comments

There's no comments to this post. If you find the post interesting, let me know.

Write a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Næste indlæg

BECOME AN ENGINEER AND WILL TALK ABOUT THE FUTURE