KAKS NÄDALAT VIETNAMIS – REISIPLAAN

Vietnam on tänapäeval üks ääretult populaarseid sihtkohti, eriti noortele seljakotireisijate seas, mistõttu oli reis Aasiasse ka üks minu unistusi. Vietnamis veetsime kokku kaks nädalat, kus olime kõige kaugem kogu Aasia reisi jooksul, reiside Lõuna-Vietnami ning Kesk-Vietnami vahel. Põhja-Vietnami jätsime seekord tulevikku, kuna parim aeg sinna reisimiseks on üldse meie sügis, mil ka ilm ilusam ning ega see meie kahe nädala sisse poleks niikuinii mahtunud.

Enne reisi mäletan, kuidas googeldasin, lugesin erinevaid blogisi ning proovisin võimalikult palju informatsiooni koguda võimalike peatuspunktide kohta. Meie kõige suuremaks takistuseks oli see, et kumbki meist ei ole sõitnud motikatega ning reisid läbi büroode olid liiga krõbedad, mitte et me oleks meeletult aega otsingu alla pannud. Samuti pean tõdema, et paljud vaatamisväärsused ning ilusad looduspunktid olid linnast väljas, kuhu ühistransport ei liikunud, või jällegi.. ehk oli asi selles, et me ei leidnud varianti sinna saamiseks?

dsc_0123

Igatahes soovin, et selle postitusega aitan kedagigi, kellel samuti plaan Vietnamisse reisida. Räägin ausalt ära kuhu ma läheks teist korda ning mis linna oleksin ma heameelega vahele jätnud.

Seda saate ilmselt ainult kohapeal aru, kuid Vietnam on suurem kui te arvata oskate ning kõik distantsid võtavad ilmatult aega. Niisiis, teoreeliselt nägime Vietnamit kõigest 10 päeva, kuna ülejäänud 4-5 päeva kulus reisimise alla – kes oleks seda osanud arvata. Sellegipoolest saime ülevaate nende elust ning linnadevahelisest erinevusest, kuna kokku külastasime viite linna.

MEIE REISIPLAAN?

Phu Quoc – Da Nang – Hoi An – Hue – Ho Chi Minh

screen-shot-2018-04-02-at-19-43-43

Phu Quoc – 3 täispikka päeva

Phu Quoc’is veetsime kokku viis päeva, millest kaks läks reisimise alla. Kui nüüd täiesti aus olla, siis saarest endast ma ei oska midagi öelda, kuna enamus ajast mõnulesime rannas ning liikusime jalutuskäigu kaugusel. Asi selles, et kui oleksime soovinud saart näha, siis oleksime pidanud rentima motika või reisinud taksoga. Kuna kumbki meist pole kunagi motikatega sõitunud, siis esimene variant jäi koheselt välja. Nagu seljakotireisijad (ja noored) ikka, siis soovisime ka taksoraha pigem jäätise peale kulutada või siis kokku hoida. Kui aga Sul on võimalus rentida motikas, siis kindlasti soovitan seda teha, kuid seda ainult juhul, kui sul tervisekindlustus olemas.

Phu Quoci saarele läheksin ilmselt tagasi, kuid siis kuhugi resorti ning liikleks võimalikult palju saarel ringi. Meie viibisime Phu Quoc linna ning lennujaama vahel, kus saime ilusti randa, kuid samuti kõndida linna, kui soovi.

Mida Phu Quocis teha?

 • Phu Quoc night market – seal kindlasti proovige kohalikku koorest jäätist, nutella ja maasika oma on super.
 • Sao Beach – sinna saate minna motika või taksoga
 • Suoi Tranh Juga – sinna saate minna motika või taksoga
 • Long Beach

dsc_0249

Da Nang – 1 täispikk päev

Phu Quocist lendasime kahe lennuga Da Nangi. Da Nangis veetsime kaks ööd ning ühe pika päeva ning it was more than enough. Kui võimalik, siis planeeri Da Nang nädalavahetusele, siis avaneb ka võimalus Dragon Bridge show’ks. Da Nang oli isegi tore linn, mida võis täitsa ühe korra näha, kuid samas teist reisi sinna ma ei planeeriks.

Mida Da Nangis teha?

 • City tour
 • Dragon Bridge tuleshow – laupäeval ja pühapäeval kell 21:00
 • Han Market
 • Con Market
 • Marble mountain – bussiga teel Hoi An’i, number 1 bus

dsc_0178

Hoi An – 2 pikka päeva

See oli reaalselt kõige muinasjutulikum ning ilusaim linn, kus olen olnud. Kui vähegi võimalik, mine sinna!
(muideks alumine pilt on seal tehtud)

Kas ma läheks sinna tagasi? Kindlasti.

Ma otseselt ei oskagi midagi konkreetselt soovitada, vaid liigu võimalikult palju seal ringi – Night Market, kanga turg, toidu turg. Kusjuures, Hoi An on kui tuntud rätsepate linn, kus õmmeldakse pükstest pulmakleitideni, you name it. Enda järgmisel reisil sinna ma ilmselt võtangi mingi kavandi kaasa ning lasen kohalikul rätsepal selle endale teha.

Kuna Hoi An on üks ääretult ilus linn, siis kahjuks on see aga turistidest üle küllastatud. See oli ainuke linn, kus veetsime enda ööd hostelis koos paljude teiste enda vanuste noortega.

dsc_0330

Hue – 2 täispikka päeva (pidi 1 olema)

Kui te ei suuda otsustada, kas Huesse minna või ei, siis see on ilmselt ainuke linn, mida jätaksin vahele. Ilmselt paljustki mõjutas seda see, et tol ajal sadas seal uduvihma ning terve linn oli üpris kurb.

Mida Hues teha?

 • Imperial city
 • City tour

dsc_0521

Ho Chi Minh – 2 täispikka päeva

Ho Chi Minh on hullupöörane ning suur linn – palju rahvast, meeletu liiklus ning raske hingata. Ma pigem ei läheks sinna tagasi, kuid samas olen õnnelik, et seal ära käisin ja nägin seda hullumeelset elustiili.

Mida Ho Chi Minhis teha?

 • Bui Vien walking street
 • Tan Dinh Church
 • Ben Thanh market

dsc_0261

Kui Teil on küsimusi minu Vietnami (või Aasia) reisi kohta, siis võite julgelt küsida. Kaks postitust on aga veel tulemas – mida teada enne Vietnami reisi ning kui suured olid minu kulutused veetes kuu Aasias.

2 Comments

Write a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *